Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Pasek Rozrządu - Tolerancja / ASO

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Pasek Rozrządu - Tolerancja / ASO

    Zamieszczone przez Mariusz87
    Zamieszczone przez MixerGDA
    Kontrowersyjna jak Nissan Juke
    Od samego początku o tym pomyślałem i tak samo mi się nie podoba. Dołączyłbym jeszcze do tego civica "ufo"(chociaż teraz ten najnowszy civic mi się całkiem podoba).
    Jak patrzę na JUKA to przypomina mi się animowany film "AUTA" i tak sobie myślę, jak bardzo musi się taki JUKE wstydzić swojej "urody". 8)

  • #2
    Pasek Rozrządu - Tolerancja / ASO

    Witam
    Pytanie może jest na pierwszy rzut oka trywialne ale mimo to chciałbym spytać.
    Octavia 16 MPI przebieg 87 tyś - i już mi krzyczy o serwis ( był wcześniej zrobiony poprzedni przegląd )
    Po 90 tyś powino się wymienić pasek rozrządu - tak przynajmniej zaleca ASO.

    I teraz - wiem że nie należy oszczędzać na wymianie paska w kupionym samochodzie - ale ten akurat ma pewny przebieg
    Chodzi o to że
    a) Auto dopiero z 3 miesiące skończy 4 lata ( a od tylu dają zniżki w ASO)
    b) Do tej pory było w ASO serwisowane - czy warto szukać okresowych zniżek czy lepiej sobie darować ?
    c) Mam znajomego mechanika ale dosyć daleko i nie specjalizuje się w Skodzie - chętnie poproszę o rekomendację ( w mazowieckie lub lubelskie)

    I najważniejsze - auto od nowości chodzi idealnie. Wymiana paska była by pierwszą poważniejszą ingerencją w mechanikę. Ostatnio jeżdzę niewiele ( do 10tyś rocznie)

    Czy pojeżdzenie jeszcze pół roku /rok i dojechanie do 95-97tyś na jednym pasku jest jakimś poważnym ryzykiem ( w tym modelu ) Wydaje mi się że może bardziej chodzić o starzenie się gumy ( słyszałem o max 3 latach ale też inne wersje o aby nie przekraczać 7lat )

    Komentarz


    • #3
      Na szczęście "gumy" nie można zaprogramować, aby rozpadła się po idealnie określonym czasie / przebiegu. Jak przeciągniesz o kilka tysięcy / miesięcy to się nic nie stanie.

      Komentarz


      • #4
        1. w OII był silnik AEE ?
        2. Silnik benzynowy ma inny charakter pracy niż diesel.
        3. W swoim wymieniałem na 93kkm bo tak miałem serwis ustawiony.
        Pamiętaj, wymiana paska jest tańsza niż naprawa silnika, i nie nazwalbym tego " poważną ingerencją " chyba że robi to Heniek w garażu 8)
        OII sprzedana


        Następca dużej czarnej - Mała czarna MC 1Z1Z

        Komentarz


        • #5
          Zamieszczone przez kapi
          1. w OII był silnik AEE ?
          co to jest AEE - mam zwykłe 1.6MPI z LPG ( zdaje się taki sam jak Twoj)

          2. Silnik benzynowy ma inny charakter pracy niż diesel.
          wiem pytam oczywiście o benzynę /gaz

          3. W swoim wymieniałem na 93kkm bo tak miałem serwis ustawiony.
          Pamiętaj, wymiana paska jest tańsza niż naprawa silnika, i nie nazwalbym tego " poważną ingerencją " chyba że robi to Heniek w garażu 8)
          O 2-3 tyś to bym nie pytał bo to praktycnzie mieści się w zaleceniach ASO. Natomiast chodzi mi o to czy można pojezdzić jeszcze tak bliżej 100kkm ( inaczej nie ma sensu za bardzo odkładać )
          Co do ingerencji to wiem że nie jest bardzo poważna miałem jedynie na myśli że to coś więcej niż dotychczas - a sam wiem że autko chodzi idealnie ( jak na swoje 102KM a jak mechanik ( także w ASO ) zacznie coś gmerać to na pewno nie poprawi - zepsuć zawsze może się zdarzyć ...

          Przy okazji to co ile powinno się wymieniać olej syntetyczny w tym silniku ( mam zdaje się Mobil 5w40)
          i po jakim przebiegu przechodzić na pół syntetyk ?

          [ Dodano: Sob 16 Maj, 15 00:14 ]
          Zamieszczone przez kapi
          1. w OII był silnik AEE ?
          co to jest AEE - mam zwykłe 1.6MPI z LPG ( zdaje się taki sam jak Twoj)

          2. Silnik benzynowy ma inny charakter pracy niż diesel.
          wiem pytam oczywiście o benzynę /gaz

          3. W swoim wymieniałem na 93kkm bo tak miałem serwis ustawiony.
          Pamiętaj, wymiana paska jest tańsza niż naprawa silnika, i nie nazwalbym tego " poważną ingerencją " chyba że robi to Heniek w garażu 8)
          O 2-3 tyś to bym nie pytał bo to praktycnzie mieści się w zaleceniach ASO. Natomiast chodzi mi o to czy można pojezdzić jeszcze tak bliżej 100kkm ( inaczej nie ma sensu za bardzo odkładać )
          Co do ingerencji to wiem że nie jest bardzo poważna miałem jedynie na myśli że to coś więcej niż dotychczas - a sam wiem że autko chodzi idealnie ( jak na swoje 102KM a jak mechanik ( także w ASO ) zacznie coś gmerać to na pewno nie poprawi - zepsuć zawsze może się zdarzyć ...

          Przy okazji to co ile powinno się wymieniać olej syntetyczny w tym silniku ( mam zdaje się Mobil 5w40)
          i po jakim przebiegu przechodzić na pół syntetyk ?

          Komentarz


          • #6
            spoko nie powinno sie nic stac nawet jak przturlasz i 120 tys km. W sumie to zalezy tez jak robisz te 100 tys km. Ludzi emysla ze 100 tys to 100 tys i konie ckropka. Czemu w maszynach typu sztaplarki itd to sie przleicza na motogodziny a nie na kilometry?? Pamietajcie ze 100 tys ale na autobanie to co innego jak 100 tys na taxi i po miescie. Widzialem kiedys auto ktore mialo problem z wbiciem 5 biegu bo gosc nigdy go w ciagu 8 lat nie wbijal. Caly czas smigal do 3 biegu a tylko raz kiedys udalo mu sie wbic 4 bieg. % nie byl uzywany. Koleg akupil takie auto i musial chyba ze 2 miesiace walczyc ze skryznia by w koncu ten ostatni bieg wchodzil i pracowal plynnie.

            Co do rozrzadu to poza okresowa wymiana nalezy tez go sprawdzac. Zerknijcie sobie w plan obslugowy auta przy przegladach w aso. JEst podpunkt tkai jak sprawdzenie rozrzadu i zazwyczja jest co 12 miesiecy lub co 15-30 tys km. Kto tego dokonuje z pelna swiadomoscią? Sam tylko do czau do czasu zerkne pod pkrywe w swoich autach kontrolnie.
            G4 ASZ + oraz sharan AUY +++ by TUNE UP

            Komentarz


            • #7
              Re: Pasek Rozrządu - Tolerancja / ASO

              Nikt Ci nie odpowie na pytanie ile Twój rozrząd wytrzyma. Zalecane jest wymienić rozrząd co 5 lat lub co 90 tys. km. i tych wartości moim zdaniem trzeba się trzymać.
              Odnośnie oleju to jeżeli nic się z silnikiem nie dzieje to nawet nie myśl nad zmianą na 10W40 niezależnie jak duży przebieg będziesz miał. Poczytaj wątek o olejach, tam spece zalecają nawet przejście na 0W40. Wymiana oleju max co 15 tys. km lub raz w roku.

              Komentarz


              • #8
                Zamieszczone przez aronus
                Nikt Ci nie odpowie na pytanie ile Twój rozrząd wytrzyma. Zalecane jest wymienić rozrząd co 5 lat lub co 90 tys. km. i tych wartości moim zdaniem trzeba się trzymać.
                OII sprzedana


                Następca dużej czarnej - Mała czarna MC 1Z1Z

                Komentarz


                • #9
                  Rozrząd

                  Panowie rozrząd w BSE co 120tys lub 6 lat, tak dla waszej informacji.

                  Komentarz


                  • #10
                    Re: Rozrząd

                    Zamieszczone przez PrzemekS2
                    Panowie rozrząd w BSE co 120tys lub 6 lat, tak dla waszej informacji.
                    Skąd te dane? Elsa dla BSE 90tyś lub 5 lat
                    Skoda Octavia II FL
                    Motul 8100 X-Cess 5W40, Filtry Knecht, Świece Beru

                    https://www.olx.pl/oferty/uzytkownik/2sDZh/

                    Komentarz


                    • #11
                      rozrząd

                      Dane od dilerów. Byłem, pytałem

                      Komentarz


                      • #12
                        Re: rozrząd

                        Zamieszczone przez PrzemekS2
                        Dane od dilerów. Byłem, pytałem
                        jakos ja byłemw CZ na przegladzie w ASO i na 90 kkm rozrząd robią....
                        OII sprzedana


                        Następca dużej czarnej - Mała czarna MC 1Z1Z

                        Komentarz


                        • #13
                          Zamieszczone przez PrzemekS2
                          Dane od dilerów. Byłem, pytałem
                          "łódzkie" ASO (pytałem we wszystkich) podają 90tys. km do wymiany rozrządu
                          SATYNOWA O2 Tour
                          Z pozdrowieniami
                          Bartek

                          Komentarz


                          • #14
                            W mojej O1 poprzedni właściciel wymienił rozrząd w ASO przy 109 kkm.

                            Komentarz


                            • #15
                              Szukajka nie działa

                              Ktoś z Was wie, po jakim przebiegu/po ilu latach wymienia się rozrząd w 1,4 16V 80KM (BUD)?

                              Auto zostało kupione ok. 5,5 roku temu, ma nieco ponad 60.000 km przebiegu.

                              Komentarz


                              • #16
                                Podbije.
                                Informacja od dilerów. Producent zaleca wymianę przy 1.6mpi nie dalej jak co 120k km. W praktyce ASO, aby obniżyć sobie i klientom koszty ewentualnych napraw silnika, zalecają wymianę co 90k km. Przy niższych przebiegach raz na 5 lat.

                                Komentarz


                                • #17
                                  cześć,
                                  jeżdżę od 3 miesięcy Octavią 3 (prod 2013); 1,4 140kM. Kupiłem ją z przebiegiem 39 tys. Teraz mam 45tys.
                                  Auto zarąbiste i śmiga jak malowane. Ale... odkąd zrobiło się chłodno i wilgotno zauważyłem, że po odpaleniu np. rano coś lekko tyrkocze. Mija to jak silnik osiągnie temp. 90st.
                                  Czy to może być wpływ tego, że jest chłodno i wilgotno czy może to sygnał np. do wymiany rozrządu choć w przypadku tego drugiego to chyba za wcześniej.
                                  Czy ktoś zna podobny przypadek?
                                  Przem74

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    Generalnie z doświadczenia wiem, że zimową porą auta lubią wydawać różne nowe odgłosy .
                                    A próbowałeś namierzyć dźwięk skąd dochodzi?
                                    SPRZEDAM! Nakładki na rączkę fotela do OII :
                                    http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...046007#1046007

                                    Komentarz


                                    • #19
                                      Szczerze mówiąc nie. Po prostu zacząłem wpadać w panikę ze taki mały przebieg, w miarę nowe auto a już coś się dzieje
                                      Przem74

                                      Komentarz


                                      • #20
                                        Kolego poczytaj to:

                                        Forum - Octavia Club Polska
                                        SPRZEDAM! Nakładki na rączkę fotela do OII :
                                        http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...046007#1046007

                                        Komentarz


                                        • #21
                                          Kolega dojezdza wlasnie pasek w Pandzie 1.1, 12 lat, 75 kkm przebiegu w miescie. Moze sobie na to pozwolic, bo silnik bezkolizyjny .

                                          Komentarz


                                          • #22
                                            Zamieszczone przez mmor
                                            Kolega dojezdza wlasnie pasek w Pandzie 1.1, 12 lat, 75 kkm przebiegu w miescie. Moze sobie na to pozwolic, bo silnik bezkolizyjny
                                            w tym wypadku to akurat bez sensu bo kpl. org. pasek, rolkonapinacz, pompa to jakieś 100-120pln a wymienić można całość pod domem, wiem bo w wakacje wymieniałem w Punto żony.
                                            *** Cicho, łatwo i przyjemnie ***

                                            Komentarz


                                            • #23
                                              Ma to sens jeżeli kolega pisze prace inżynierską na temat wytrzymałości pasków rozrządu.
                                              Poza tym uważam to za lekki bezsens przy kosztach i prostocie wymiany w paska w Pandzie bawić się potem w jakieś ustawiania rozrządu, lawety a i tak trzeba to zrobić.
                                              No ale jak kto lubi
                                              SPRZEDAM! Nakładki na rączkę fotela do OII :
                                              http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...046007#1046007

                                              Komentarz

                                              POWRÓT NA GÓRĘ
                                              Pracuję...
                                              X